دیار سربداران

اکنون تو با مرگ رفته ای و من اینجا تنها به این امید دم میزنم که با هر نفس گامی به تو نزدیک تر میشوم . این زندگی من است (دکتر علی شریعتی)

 

 

اما چه رنجی است لذت ها را تنها بردن و چه زشت است زیبایی ها را تنها دیدن و چه بدبختی آزاردهنده ای است تنها خوشبخت بودن! در بهشت تنها بودن سخت تر از کویر است ( دکتر علی شریعتی )

 

 

وقتی کبوتری شروع به معاشرت با کلاغها می کند پرهایش سفید می ماند، ولی قلبش سیاه میشود. دوست داشتن کسی که لایق دوست داشتن نیست اسراف محبت است ( دکتر علی شریعتی)

 

 

وقتی خواستم زندگی کنم، راهم را بستند.وقتی خواستم ستایش کنم، گفتند خرافات است.وقتی خواستم عاشق شوم گفتند دروغ است.وقتی خواستم گریستن، گفتند دروغ است.وقتی خواستم خندیدن، گفتند دیوانه است.دنیا را نگه دارید، میخواهم پیاده شوم (دکتر علی شریعتی)

/ 25 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سمیرا

مشکوکم مشکوکم به تو.... بقیه شو حفظ نیستم بخون خودت ترانه ی شادمهر عقیلی[نیشخند] [قهر][ابرو]

سمیرا

من دیگه میخوام آدم ِ خوبی بشم[خجالت] سال ِ صبر و استقامت رو پیشاپیش تبریک میگم[گل] [بغل][راک]

پرستو111

آره من و الهام دوست های بسیار صمیمی هستیم دوستی ما عمر 10ساله داره و الان هم هم دانشکده ای هستیم[چشمک] من دکتر رو خیلی خیلی زیاد دوست دارم حرفهایی رو که هیچوقت توانایی بیانشون رو ندارم تو حرفهای دکتر خیلی روون وساده پیدا می کنم آخه انگار دکتر حرفهای دل من رو گفته[لبخند]

پرستو111

من تنهایی رو خیلی دوست دارم و توش خودمو پیدا می کنم ولی حرفهای شما هم درسته به هر حال هرکس تنهایی هاش رو یه جور گذرونده وبراش یه تجربه خاص است

سمیرا

خب الان ترجمه کن این جمله ت رو : نمیدونم به چی وصلی تو[نیشخند] این که گفتی الان یعنی چه؟! هان؟![منتظر]

سمیرا

بیا و خوبی کن مگه من چکار کردم بهم میگی گرگ؟! دلت میاد[خجالت][قلب] چقدر تو پوست گوسفند رفتن سخته [شرمنده]

پرستو111

عشق یک جوشش کور است و پیوندی از سر نابینایی، دوست داشتن پیوندی خودآگاه واز روی بصیرت روشن و زلال. عشق بیشتر از غریزه آب می خورد و هرچه از غریزه سر زند بی ارزش است، دوست داشتن از روح طلوع می کند و تا هرجا که روح ارتفاع دارد همگام با آن اوج میگیرد. عشق با شناسنامه بی ارتباط نیست، و گذر فصل ها و عبور سال ها بر آن اثر میگذارد دوست داشتن در ورای سن و زمان و مزاج زندگی میکند. عشق طوفانی ومتلاطم است، دوست داشتن آرام و استوار و پروقار وسرشاراز نجابت. عشق جنون است و جنون چیزی جز خرابی و پریشانی "فهمیدن و اندیشیدن "نیست، دوست داشتن ،دراوج،از سر حد عقل فراتر میرود و فهمیدن و اندیشیدن رااززمین میکند و باخود به قله ی بلند اشراق میبرد. عشق زیبایی های دلخواه را در معشوق می آفریند، دوست داشتن زیبایی های دلخواه را در دوست می بیند و می یابد. عشق یک فریب بزرگ و قوی است ، دوست داشتن یک صداقت راستین و صمیمی، بی انتها و مطلق. عشق در دریا غرق شدن است، دوست داشتن در دریا شنا کردن. عشق بینایی را میگیرد، دوست داشتن بینایی میدهد. عشق خشن است و شدید و ناپایدار، دوست داشتن لطیف است و نرم و پایدار.

پرستو111

این هم ادامه متن قبلیه: عشق همواره با شک آلوده است، دوست داشتن سرا پا یقین است و شک ناپذیر. ازعشق هرچه بیشتر نوشیم سیراب تر میشویم، از دوست داشتن هرچه بیشتر ،تشنه تر. عشق نیرویی است در عاشق ،که او را به معشوق میکشاند، دوست داشتن جاذبه ای در دوست ، که دوست را به دوست می برد. عشق تملک معشوق است، دوست داشتن تشنگی محو شدن در دوست. عشق معشوق را مجهول و گمنام می خواهد تا در انحصار او بماند، دوست داشتن دوست را محبوب و عزیز میخواهد ومیخواهد که همه ی دل ها آنچه را او از دوست در خود دارد ،داشته باشند. در عشق رقیب منفور است، در دوست داشتن است که: “هواداران کویش را چو جان خویشتن دارند” که حسد شاخصه ی عشق است عشق معشوق را طعمه ی خویش میبیند و همواره در اضطراب است که دیگری از چنگش نرباید و اگر ربود با هردو دشمنی می ورزد و معشوق نیز منفور میگردد دوست داشتن ایمان است و ایمان یک روح مطلق است یک ابدیت بی مرز است از جنس این عالم نیست.” “دکتر علی شریعتی”

سمیرا

بابا منم گرگ اصلا , چرا ساعت نشون میدی؟! به خدا وصلم یعنی چی من نمیفهمم منظورت , خداوکیلی یعنی چی؟! بی شوخی! حالا چرا حالت بد بود نکنه خودت رو توقیف کرده بودن[قهقهه] ای بابا قول داده بودم خوب باشما ,چرا حالتون بد شده بود؟! با احترام[گل]

زن

سعید جان وبلاگ من فیلتر شده این آدرس جدیدشه